معرفی شینگل

معرفی شینگل

امروزه با وجود برندهاي مختلف شناسايي و انتخاب شينگل باکيفيت از مهمترين بخش در اجراي سقف شيبدار شينگل ميباشد.
شينگل از چندين لايه تشکيل شده است که هر کدام بنا به متريال هاي مورد استفاده در آن باعث کاهش و يا افزايش سطح کيفي آن ميشوند.
ما در اين مقاله جز به جز اين لايه ها را بررسي کرده و بهترين حالت آن را نيز معرفي کرده و با يکديگر مورد مقايسه قرار ميدهيم.

لايه هاي تشکيل دهنده شينگل:

معرفی شینگل

۱-لايه مياني:

در گذشته از لايه هاي نازک چوبي ويا کاغذ هاي کارتني جهت استفاده در اين قسمت به کار ميرفته ولي امروزه با پيشرفت تکنو لوژي و همچنين بهينه سازي محصولات از پارچه هاي فايبر گلاس استفاده ميشود.از خصوصيات اين پارچه که به نام Tisue نيز معروف ميباشد ،قدرت بالا در برابر کشيدگي و وخمش ، مقاوم بودن در برابر پوسيدگي ، ضد آتش بودن ، وزن پايين و جذب بالاي امولوسيون قيري مي باشد.يکي از مهمترين فاککتورهاي يک شينگل مرغوب نوع Tisue مورد استفاده در آن ميباشد به صورتيکي هرچه اين پارچه ضخيم تر باشد قدرت ودوام شينگل به مراتب بيشتر ميباشد.اين پارچه ها از بازه ۸۵ الي ۱۱۰ gpm^2 مورد استفاده قرار ميگيرند که با بالا رفتن اين رقم کيفيت و قدرت هسته اصلي شينگل بالاتر ميرود.

۲-لايه سطحي (قير اکسيده)

قير اکسيده در اين محصول عمل ضد آب کردن و تشکيل ساختار اصلي شينگل و چسباند گرانول ها را بر عهده دارد.بهترين حالت در اين متريال امولوسيوني از قير اشباع شده با پليمر SBS و Carbon powder ميباشد که در اين حالت شينگل بيشترين درجه خمش و کمترين درصد پوسيدگي را دارا ميباشد.استفاده از پليمر SBS در قير باعث حفظ خاصيت الاستيکي در دماي پايين و همچنين حفظ ساختار آن در دماهاي بالا ميباشد.عدم اتفاده از اين ماده باعث شکنندگي و طول عمر پايين شينگل ميباشد.

۳- لايه رويي (گرانول هاي رنگي)

مهمترين بخش شينگل لايه گرانولي آن ميباشد که باعث زيبايي شينگل ميشود اين قسمت از شينگل پوشيده شده با گرانول هاي خود رنگ ميباشد که اگر بخواهيم آن را مورد بررسي قرار دهيم بهترين گرانول ها ، سنگريزه هاي خود رنگ ميباشند . اين نوع گرانول داراي ثبات رنگي بالاتري نسبت به سنگريزه هاي رنگ شده ميباشد.
تراکم اين سنگريزه ها نيز در کيفيت شينگل دخيل ميباشد به طوريکه هرچه تراکم اين سنگريزه ها بالاتر باشد قدرت شينگل در برابر اشعه UV خورشيد و همچنين ضربه ،تردد و… بالاتر ميرود همچنين با گذشت زمان احتمال دچار شدن به ريختگي وکچلي سطح شينگل پايين مي آيد.

مشخصات فني شينگل:

طرح ۲لايه نامنظم
ابعاد ۱۰۰cm x 33cm
تعداد در هر بسته ۲۱ pcs
وزن هر بسته ۳۰Kg
متراژ مفيد هر بسته ۳٫۱۰ M^2
وزن هر متر مربع ۱۲Kg

طرح شش ضلع
ابعاد ۱۰۰cm x 33cm
تعداد در هر بسته ۱۸ pcs
وزن هر بسته ۱۵Kg
متراژ مفيد هر بسته ۲٫۶۰ M^2
وزن هر متر مربع ۶Kg


تماس باما:                                                  ۰۲۱۲۶۵۶۷۰۲۵

معرفی شینگل

تماس